1

SITODRUK

Technika sitodruku ma bardzo długą historię – wywodzi się z tzw. malowania szablonowego, znanego już w czasach starożytnych. W metodzie tej kluczowa jest matryca tzw. sito. Jest to rama najczęściej aluminiowa na które jest napięta siatka o bardzo drobnych „oczkach”.

Po nałożeniu emulsji i naświetleniu część oczek w sicie zostaje zasklepiona, natomiast wolne oczka tworzą matrycę. Podczas drukowania, odpowiednia farba jest rozprowadzana na całej powierzchni siatki za pomocą rakla. Przeciska się ona jednak tylko przez wolne oczka bezpośrednio na powierzchnię odzieży. W ten sposób powstaje efektowny nadruk.

2

HAFT KOMPUTEROWY

Haft to jeden z najstarszych sposobów zdobienia przedmiotów. Następca ręcznego haftu – haft cyfrowy jest dziś powszechnie znany jako forma zdobienia tkanin i odzieży przy pomocy wzorów wyszywanych nićmi. Maszyny hafciarskie, posiadają jedną lub wiele głowic w zależności od modelu. Pozwala to na wykonywanie wielu haftów jednocześnie skracając czas oczekiwania klienta.

Haft komputerowy możemy zaliczyć do ekskluzywnych metod zdobienia tekstyliów. Główną zaletą tej techniki jest bardzo atrakcyjny wygląd oraz wysoka trwałość naniesionych wzorów.

3

DRUK CYFROWY BEZPOŚREDNI DTG K3

Do druku na tekstyliach wykorzystywane są nowoczesne maszyny drukujące o wysokiej rozdzielczości. Wykonany w ten sposób nadruk charakteryzuje się dobrym odwzorowaniem szczegółów, wysokim nasyceniem barw oraz dużą trwałością i odpornością na pranie.

Wykonujemy nadruki na koszulkach za pomocą profesjonalnej maszyny cyfrowej DTG K3. DTG wykorzystuje do druku farby wodne. Nadruk można wykonać zarówno na białych jak i ciemnych tkaninach. Na ciemnych podłożach w pierwszym przebiegu nanoszona jest biała farba, w drugim kolory z zestawu CMYK (Cyan, Magenta, Yellow, Black), których złożenie daje perfekcyjne wielokolorowe nadruki.

4

TERMOTRANSFER SITODRUKOWY

Jest to metoda druku pośredniego, nadruk wykonywany jest sitodrukiem na papierze lub folii transferowej. Po ostatnim kolorze nanoszony jest klej w postaci płynnej lub proszku, po czym całość jest wygrzewana w tunelu grzewczym. Po tej operacji nadruk może być przetransferowany na docelowe podłoże (koszulka, czapka, etc) na prasie transferowej pod odpowiednim ciśnieniem i we właściwej temperaturze. Metoda ta daje efekt idealnie gładkiego nadruku, o bardzo wysokim kryciu kolorów i wyrazistych krawędziach.